Podle čeho vybrat matraci

Tvrdost - tuhost matrace

Široká nabídka matrací podporuje možnost výběru vhodného typu, ale správnou tuhost matrace nelze zobecňovat. Matrace musí dostatečně pevně a přitom citlivě kopírovat křivky těla tak, aby byla páteř při ležení podepřena ve svém přirozeném tvaru. Při vyšší hmotnosti je vhodnější matrace tužší a při nižší hmotnosti je vhodnější matrace měkčí. Děti potřebují pro zdravý růst kvalitní, spíše pevnější matraci se střední tvrdostí. Mladí lidé pak mají zájem o tužší spaní a čím je člověk starší, tím více dává přednost matraci měkčí a elastičtější. Vždy je ale nutno přihlédnout na věk, váhovou kategorii a zdravotní stav uživatele. Je důležité, aby jste se na matraci cítili dobře, nikde Vás netlačila a plně odpovídala Vašim individuálním požadavkům.

Potah matrace

Matrace jsou dodávány v kvalitní potahové látce, která je částečně odolná vůči znečištění. V potahu se ale usazují i různé mikroorganismy a zárodky plísní, které jsou vhodnou potravou pro roztoče. Proto je vhodné potah vždy po nějaké době sundat a vyprat. Snímatelný pratelný potah je tedy víc než výhodou. Některé potahy jsou upravené speciální příměsí do tkaniny, mohou mít i speciální antialergickou úpravu. Před znečištěním můžeme matraci chránit i matracovým chráničem, který prodlužuje její hygienickou životnost.

Velikost matrace

Matraci můžete vybrat ze základních typických rozměrů, v případě potřeby je možné za příplatek volit i rozměry atypické. Do manželských postelí doporučujeme spíše dvě samostatné matrace. Každý člověk má totiž jinou stavbu těla, rozdílnou váhu a výšku, a odlišné požadavky na její tuhost. Dvě samostatné matrace pak určitě oceníte například při jejich otáčení nebo při výměně prostěradel. Při výběru roštu pod matrace pak doporučujeme volit také dva samostatné rošty.

Uložení matrace

Abyste dosáhli ideálních ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti , je třeba zvolit vhodnou podložku s přihlédnutím k Vaší váhové kategorii. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou desku nebo pevný rošt, kde mezery nepřesáhnou 4 cm, pro další typy matrací je pak nejlepším řešením rošt lamelový, který napomáhá větší elastičnosti matrace a lepšímu přizpůsobení Vašemu tělu. V případě volby polohovacího lamelového roštu doporučujeme vybrat matraci k tomu vhodnou a určenou.

Vhodně zvolená matrace poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a dokonalé rozložení hmotnosti, čímž je zaručena ideální anatomická poloha a uvolnění zádového svalstva během spánku i při pouhé relaxaci.

Přejeme Vám zdravý, klidný a hluboký spánek.

Nákupní košík
Počet položek:
0,- Kč