Dětské kočárky se vyrábí i jako dvojkombinace

Historie výroby dětských kočárků již přesahuje délku jednoho století a chcete-li si prohlédnout kočárky, které lidé používali ve dvacátém století, máte možnost navštívit například již tradiční výstavu retro kočárků ze soukromé sbírky v objektu Oázy v obci Lidice na Kladensku. Možná budete udiveni, jaké výrobky byly na trhu například za socialismu, což není tak vzdálená doba, navíc ji mnozí z nás prožili na vlastní kůži právě uvnitř vystavovaných exponátů.

dětské kočárky

Konec reálného socialismu předznamenal vznik nové éry výroby dětských kočárků ve smyslu vytváření výhodnějších kombinací hluboké a sportovní verze, tzv. kočárky dvojkombinace. Jedná se ve své podstatě o dva kočárky v jednom, kdy lze velmi snadno a rychle přestavět hluboký model pro kojence na sportovní kočárek pro batolata a odrostlejší děti. Maminky tak mají snazší práci a hlavně jde o finanční úsporu. Nač mít doma kočárky dva, každý se svým vlastním podvozkem, když to není nutné, zabírá to více místa a pochopitelně to také musíte zaplatit ze své kapsy.

velký park

Kočárek dvojkombinace se stal současným hitem a v některých případech se tato „vozidla“ pro přepravu dětí doplňují autosedačkou. Jde tedy o trojkombinace, kdy lze s dětmi bezpečně vycestovat na dovolenou, anebo je přepravovat na krátké vzdálenosti po městě i na venkově. Autosedačky jsou samozřejmě certifikované pro běžný silniční provoz a musí plnit přísné bezpečnostní normy.

Výrobci dětských kočárků ovšem nemyslí pouze na technické výhody sestavování samotné konstrukce, jde tu především o komfort pro přepravované děti, aby se uvnitř kočárku cítily bezpečně a pohodlně. Veškeré výrobky jsou důkladně polstrované, mají odpružené podvozky, nafukovací velká kola, s nimiž se snadno překonávají terénní nerovnosti, a důležité jsou i moskytiéry proti hmyzu, protisluneční clony a ochrana proti dešti.