Bazénové vysavače známe trojího druhu

K čemu slouží vysavače, by bylo zbytečné vysvětlovat i malým dětem. To samé platí i pro odsávání nečistot, usazených na dně bazénu. Bazénový vysavač může být buď zcela soběstačný, plně automatický, s vlastním pohonem i vlastní filtrací, anebo půjde o určitý kompromis či ústupek – buď v podobě poloautomatu s vlastním pohonem, ale připojeného ke stávajícímu filtračnímu čerpadlu a nádobě s křemičitým pískem či zeolitem, případně s papírovou kartuší, anebo půjde o nejjednodušší řešení v podobě ručního nástavce na teleskopické tyči.

kachnička na hladině

Robotické vysavače a poloautomatické stroje šetří čas i námahu, ale něco za něco. Jsou pochopitelně dražší, a tak chcete-li ušetřit na příslušenství k bazénu, můžete vsadit na docela obyčejný ruční vysavač, který pořídíte za pár desítek až stovek korun. Nemějte obavy, že by šlo o něco podřadného, co za týden vyhodíte, v zásadě s ním zvládnete vyčistit dno úplně stejně efektivně. A to s jistými výhodami, které nejsou na první pohled zcela zjevné, kupříkladu vaše fyzická kondice a psychická pohoda.

dívka ve vodě

Nepodceňujte tento pohyb – někteří lidé se domnívají, že pořádnou fyzičku získají jen silovými či vytrvalostními sporty – posilováním, běháním, aerobikem atp. Nenechte se mást reklamními triky, dříve lidé pracovali na polích a nechodili do posiloven, ale neustále se ohýbali, zvedali se, pracovali s ručním nářadím. Fyzičku si můžete udržet i častější chůzí pěšky, jízdou na kole, ručním vytíráním schodů, ručním rytím záhonů a obděláváním zahrady a také ručním vysáváním dna bazénu. Je to zdánlivá drobnost, ale pro posílení fyzičky a zlepšení nálady dost významná.

Ruční bazénový vysavač se připojuje hadicí k bazénové filtraci a jeho výkon primárně závisí na výkonu čerpadla, je-li správně navrženo, pak bude i ruční vysávání velmi efektivní a splní vaše očekávání.