Dřevěná chata

Když jsme si s přítelem už konečně vybrali po pěti letech chatu, tak jsme si řekli, že si jí celou zrekonstruujeme. Neměli jsme rádi takové chaty, které vypadají opravdu zanedbaně a jsou prolezlé nějakými červotoči nebo dalšími brouky, protože když jsme tu chatu kupovali, tak si myslím, že tam byli asi švábi anebo nějaké štěnice či něco podobného, takže jsme samozřejmě udělali dvojitou deratizaci. Pro jistotu je to lepší zopakovat, tak jsme nenechali nic náhodě a deratizaci udělali opravdu pečlivě nadvakrát. Po měsících jsme se tam potom nastěhovali. Všechno tam bylo krásné. Přítel nalakoval všechno dřevo, aby nám všechno vydrželo déle. Taky už konečně zmizel takový ten zatuchlý vlhký zápach. A chatu už jsme taky zateplili a potom jsme si řekli, že si uděláme taky malý dřevník a dáme si dovnitř chaty nějaké topení, aby nám tam bylo teplo.

Dřevěná madla jsou krásná.

A chtěli jsme topení takové, do kterého se dává dřevo. Taky jsme si chtěli upravit schodiště. Dali jsme si tam dřevěná madla na schodiště. Protože schodiště tam sice bylo, ale nemělo vůbec žádná madla. A když už, tak jenom na začátku a byla polorozpadlá, tak jsme si s přítelem řekli, že když je chata z devadesáti procent ve dřevě, tak si dáme taky dřevěná madla na schodiště.

Dřevo je kvalitní materiál.

A přeci si nebudeme dávat do takové retro chaty plastová madla. Takže dřevěná madla na schodiště jsou opravdu ta nejvhodnější a myslím si, že i když jsou drahá, tak se nám to vyplatí. Třeba na stará kolena se potom nastěhujeme natrvalo do té chaty. Takže alespoň budeme mít dřevěná madla na schodiště hotová a bude se nám tam lépe relaxovat a odpočívat. Vy taky máte nějakou chatu nebo utíkáte někam, kde je vám dobře? Myslela jsme si, že chatu moc nevyužijeme, ale opak je pravdou. V chatě je to úplně jiný život. Je nám ta moc dobře a opravdu vám tam zmizí všechny strasti života.