Instalatér u vás doma nemusí zasahovat tak často

Každý z nás uvítá, když jej někdo pochválí za jakoukoli drobnost v pozitivním duchu. Možná, že vás potěší i pochvala od instalatéra v Praze, který v rámci své profese mnohdy řeší skutečně nebezpečné havarijní stavy.

Kdy by vás instalatér pochválil

Do odpadu nepatří vše, co vám přijde pod ruku – jestliže se o svůj odpad dobře staráte, občas jej proplachujete vhodným čisticím prostředkem a do odpadu neházíte, co vás napadne, je docela pravděpodobné, že kvůli ucpanému potrubí nebudete muset volat instalatéry v rámci havarijního servisu. Do odpadů nevhazujte tampony, gázu, hygienické vložky a také žádný jiný papír, než toaletní. Do odpadů nepatří ani tvrdé a dřevnaté kusy zeleniny, skořápky ořechů, slupky od brambor, a samozřejmě přepálený olej na smažení.

instalatérské rozvody

Revize plynových spotřebičů – jestliže doma vaříte na plynovém sporáku, používáte plynovou karmu a plynový kotel, měli byste každý spotřebič občas podrobit revizní kontrole. Předejdete tím zbytečným malérům, a jak je známo, zemní plyn vás dokáže připravit o střechu nad hlavou velice rychle.

Změkčovače vody – jestliže je ve vašem vodovodním řadu tvrdá voda, mohli byste využít změkčovače vody, který ochrání vaši pračku, bojler a další zařízení před usazováním vodního kamene. Vodní kámen se může usazovat i ve vodovodním potrubí a může vás donutit k předčasné rekonstrukci rozvodů vody v domě.

vana v koupelně

Topení v podlaze – pokud máte možnost a nepředstavuje to velkou finanční zátěž pro vaši domácnost, vsaďte na topení v podlaze. Je to velmi úsporná metoda vytápění a zároveň nesmírně komfortní. Místnost je vyhřívána rovnoměrněji, než při klasických radiátorech, a voda v topném systému nemusí být tak horká. A v případě závady, např. trhlinky v potrubí, dovedou instalatéři defekt odhalit velmi rychle a s přesností na milimetry, takže kvůli tomu pak nemusíte rozkopávat celou místnost.