K čemu si domů pozvat elektrikáře

Elektrická energie v bytových rozvodech má jednu podstatnou nevýhodu – nedá se uchopit do dlaní, jako cihla, neucítíte ji, není slyšet, není vidět a nemá ani žádnou chuť. S vašimi smysly zkrátka neuspějete, a to je právě ten klíčový problém. Toto řemeslo ve skutečnosti pracuje s čímsi imaginárním, za pomoci různých měřidel a signalizačních prvků, a pro mnohé z nás, co jsme amatéři, je to něco nepochopitelného.

elektrikář při práci

Zavolat si do bytu elektrikáře i na zdánlivě jednoduché pracovní činnosti, tak není žádnou ostudou ani pro zdatného kutila, co dokáže zhotovit z masivního dřeva psací stůl anebo obloží sádrokartonem starou půdu. Při jakých příležitostech povolat elektrikáře do bytu, rodinného domu nebo do rekreační chaty?

Výměna svítidla – potřebujete vyměnit listr za nový a nikdy jste žádné podobné práce neprováděli? Anebo byste chtěli mít svítidlo blíže ke konferenčnímu stolku, případně do této větve zapojit ještě jeden světelný zdroj? Pak je vám elektrikář k službám a vyhoví vašim požadavkům na základě vzájemné domluvy.

nářadí elektrikáře

Závada na zásuvkovém okruhu – představte si, že vám naráz přestane fungovat televizor, ale jelikož jste duchapřítomní, vyzkoušíte jej v jiné zásuvce, načež zjistíte, že je v pořádku. Napadne vás zapojit do původní zásuvky ještě několik spotřebičů „na zkoušku“, které vám potvrdí, že je skutečně problém v zásuvce. Chceme vám jen poradit – nevrtejte se v zásuvce, jako Jaroslav Marvan alias Gustav Anděl ve filmu Dovolená s Andělem a raději zavolejte elektrikáře z Prahy 10.

Provedení elektro revize – elektrikáři provádí i revizní práce a zkontrolují vám elektrické spotřebiče, veškerá svítidla a kabelové rozvody a mohou provádět revize i u elektrického nářadí. Součástí revizních prací mohou být i revize domovních hromosvodů. Elektrikář vám také může doporučit provést kompletní rekonstrukci bytových rozvodů, např. pokud jsou ještě tažené v hliníku.