Lyžařský areál Buková hora vás zve do horského prostředí i v létě

Skiresort Buková hora neboli Bukovka je vyhlášené středisko zimních sportů. Jedná se o dva spojené ski areály Čenkovice a Červená Voda, které se rozkládají na svazích a v blízkosti Bukové hory v Orlických horách. Návštěvníci jistě ocení délku, počet, obtížnosti i polohu sjezdových tratí. Směrem na východ jsou k dispozici dva lesní průseky o délce přes dva kilometry, s místními názvy Heroltická a Mlýnice, na opačné straně Bukové hory v Čenkovicích jsou to zas sjezdovky Svitavská a Třebovská. A kdo si rád užívá prosluněný terén, může to zkusit na kratších sjezdovkách Vigona a Čenkovická.

krása Orlických hor

Skiresort však neprovozuje pouze zimní sporty, umožní vám rekreační pobyt v jakékoli roční době. Můžete tu trávit i velmi příjemné léto, a léto na horách patří k nejkrásnějším zážitkům, které si v životě můžete dopřát.

Lanovkou za pohádkou

Skiresort Bukovka si pro vás připravil i některé zajímavé atrakce, které osloví dospělé a především jejich ratolesti. Lanovkou za pohádkou Ski Bukovka se jmenuje akce, pořádaná v letním období na samotném vrcholu kopce, který v zimě patří především sjezdovým lyžařům. Tentokrát se tu setkáte s pohádkovými postavičkami a děti s nimi mohou plnit jednoduché drobné úkoly, za něž obdrží i malou odměnu.

Orlické hory

Co je však podstatné, vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů Orlických hor, do výšky 958 metrů man mořem, a v tomto horském prostředí budete vnímat nejen krásu okolní přírody, ale zejména svěží ionizovaný vzduch a spoustu energie z jehličnatého porostu. Bude to svým způsobem i pohádka pro dospělé, kteří nemusí trčet někde v přelidněném přímořském hotelu a šlapat po sobě po zaplněné pláži se stovkami ručníků a polonahých rekreantů, kde prakticky neexistuje žádné soukromí. Pobyt na horách je velmi působivý zejména v létě, a kdo z vás to ještě nikdy nezkusil, tomu to vřele doporučujeme.