Když oslavu narozenin přeruší únik vody

Také rádi s přáteli slavíte narozeniny? Stěží by se asi našel někdo, kdo se takové příležitosti vyhýbá, a tak si jen můžeme představit, jak báječné to je, když se společně bavíte u pohoštění, prohlížíte si svatební fotky, promítáte videa, která jste natáčeli při pobytu na dovolené, anebo hrajete nějakou poutavou karetní či deskovou hru. Vtom vám však někdo z příchozích hostů oznámí, že si cestou z toalety povšiml mokré mapy na zdi mezi záchodem a koupelnou. Jdete situaci zhodnotit a skutečně – dotyčný nelhal. Co teď?

instalatér při práci

Instalatér dorazí v havarijních situacích do hodiny – máte-li uložený kontakt na instalatérskou firmu, která udržuje pohotovost, máte možnost povolat jej v podstatě ihned, aby odhalil příčinu závady, a domluvili jste se pak na dalším postupu. Záleží čistě na vás, jak se k tomu tedy postavíte – buď uzavřete hlavní uzávěr vody a budete dál slavit s tím, že vodu pustíte jen ve výjimečných situacích, např. pro splachování toalety, a posečkáte s řešením závady do druhého dne, anebo připustíte, že vám instalatér mírně naruší program zábavy. Nemusíte se však obávat, že by po vás požadoval stálou pozornost, obvykle se to bez ní obejde.

vodovodní baterie

Moderní metody zjišťování úniku vody – v současné době se detekce úniku vody provádí odlišným způsobem, než před několika desítkami let. Nejedná se o vizuální techniku, nýbrž o tzv. formovací plyn s obsahem vodíku, který proniká i těmi nejmenšími skulinkami. Bezpečně tak dokáže odhalit trhlinku s přesností na milimetr, takže kvůli tomu nemusíte oklepávat omítku na celé zdi. Kromě formovacího plynu lze ještě využít akustické tyče Hykron, s nimiž je také výsledek práce velmi uspokojivý.

Přivolaný instalatér vám tedy může během krátké doby zjistit příčinu závady, a po dohodě ji i na místě odstranit. Nemusí to pak vyžadovat dlouhodobou součinnost a náročný proces bourání zdiva, což se stávalo např. za socialismu, kdy nebylo zřejmé, kde se vlastně prasklina v potrubí ve zdi nachází.