Proč je americká hypotéka nebankovní

Mít vlastní dům či byt, http://www.scandinaviashop.cz/damske-volnejsi-sportovni-kratasy-kari-traa-mari-6.html po tom touží asi každý. Jedním ze způsobů, jak si tento sen poměrně rychle splnit, je hypotéka. Jde o účelový úvěr, určený právě ke koupi či rekonstrukci dané nemovitosti. Zdá se tedy, že vám nic nebrání. Avšak je tu ještě spousta překážek. Jakmile se totiž začnete zajímat o toto téma blíže, zjistíte, že existuje spousta druhů a typů, které se liší především v nejrůznějších pravidlech výši úroků a poplatků.znázornění růstu úrokových sazeb

Možná také zjistíte, že některé z těchto druhů jsou poskytovány bankami, jiné nikoliv. A začnete si lámat hlavu, co za tím je. Proč je například americká hypotéka nebankovní https://www.hypotekybezregistru.cz/? Čím se liší od těch, které nabízí banky?

Odpověď je, že v několika zásadních detailech. Nejprve je nutné si uvědomit, že banky mají trochu jiná, obvykle přísnější pravidla, co se finančních operací týče, než soukromé společnosti. Ty jim sice umožňují nabízet některé typy hypotéky, avšak moc jich není. Na druhou stranu máte jistotu, že jsou dodržována ta nejpřísnější pravidla.

U soukromých firem, a buďme realisté, všechny firmy, které se zabývají poskytováním půjček, mezi něž patří i hypotéky, mají svého vlastníka, jsou pravidla volnější. Tím samozřejmě nechci říct, že si mohou dovolit cokoliv. Tak to ani zdaleka není. Mají však dostatečně volný režim, aby vedl ke vzniku produktů, které by banka prodávat nemohla. Americká hypotéka patří mezi ně.malý domek s klíčem

V čem tedy americká hypotéka spočívá? Jaký je její rozdíl oproti běžným bankovním produktům? Jednoduše ve způsobu, jakým si firma zajišťuje, že klient skutečně bude platit. U jiných druhů je požadován doklad o příjmu a o zaměstnání, tedy výplatní páska a pracovní smlouva. Někdy je nutný i ručitel.

Zde to neplatí. Do zástavy totiž dáváte předmětnou nemovitost. Ta se stává až do chvíle, kdy vše zaplatíte, majetkem nikoliv vaším, nýbrž firmy, která vám hypotéku poskytla. A to už může některé lidi odradit.