Může být hypotéka bez dokládání příjmů výhodná?

V dnešní době je zdaleka nejběžnějším způsobem, jak získat peníze na koupi nemovitosti, hypotéka. A není divu. Na rozdíl od jiných produktů, pokud se objeví dům či byt, který pro vás bude ideální, nemůžete čekat, než si na něj našetříte. Do té doby by totiž byl již dávno prodaný, nehledě na to, že by trvalo i více než deset let, než byste potřebné peníze nastřádali. A tak dlouho s prodejem nikdo čekat nebude.

koupě domu

Samozřejmě každý člověk má poněkud jiné požadavky i finanční možnosti. I to je důvod, proč existuje tolik druhů hypoték. Jejich poskytovatelům jde jednoduše o to, aby mohli své služby nabídnout co největšímu množství zákazníků.

Jednou z těch nechvalně známých je i hypotéka bez dokládání příjmů https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/. Na první pohled se zdá dobrá – nemusíte se bát, že se bude poskytovatel šťourat v tom, jaký máte majetek či kolik měsíčně vyděláte. Jen málokdo si však uvědomuje, že je to zároveň vykoupeno podstatně vyššími úroky a tak mnohem tvrdšími podmínkami, stejně jako postihy za porušení smlouvy.

schválení hypotéky

Vzhledem k těmto okolnostem by se mohlo zdát, že je zcela nevýhodná. Přesto se těší mezi běžnými lidmi velké oblibě. Ve většině případů je však faktem, že si ji lidé berou proto, že nemají jinou možnost – klasickou hypotéku by nedostali. Přesto existují situace, kdy se člověk může pro tento typ rozhodnout i přesto, že má příjem dostatečný.

Mohou to být například lidé, kteří z nějakého důvodu nechtějí, aby někdo jiný věděl, jaká je jejich výplatní páska, případně příjmy z podnikání. K tomu mohou mít nejrůznější důvody, od jednoduché hrdosti až po to, že jejich zdroje příjmů nejsou zcela legitimní.

Bohužel, zdaleka nejčastěji ji volí lidé, jejichž příjmy jsou poměrně nízké. Ti pak díky tomu mají mnohdy problémy se splácením. Není proto zcela od věci se v takovém případě zamyslet, zda za to ona nemovitost skutečně stojí. I zde totiž může platit, že více znamená méně.