Jak na čištění koberců

Určitě jsme každý z nás už zažili mít doma koberce. Hlavně kdysi byly koberce v každém pokoji, a to včetně toalet. Jak je to dnes a jak je to s čištěním? Koberce patřili do každé domácnosti. Jednalo se o koberce různých barev, výšky vlasců i různých ornamentů. Vždy se koberec kupoval do daného pokoje dle barevného uspořádání, a tedy s celým pokojem ladil. V dnešní době se od koberců velmi významně ustupuje a do našich pokojů si převážně dáváme lino nebo plovoucí podlahu. Má to jeden velmi významný význam a to udržování. Na takovou podlahu neusedá prach a stačí jen setřít.

koberec

U koberce je to trochu složitější. Možná si někteří z Vás pamatují vytahování koberce na klepadla a nekonečné bušení klepadlem do koberce z kterého během toho vířil do okolí prach. Po jednom takovém procesu bolela ruka a kde byl zbytek. V dnešní době je čištění mnohem jednodušší. Existují na to nejen speciální stroje, které fungují na procesu vlhkého čištění, ale také firmy, které se čištěním koberců zabývají. Pokud někde v domácnosti najdeme v dnešní době koberec většinou se jedná o nějaký designový a drahý kousek jako je třeba perský koberec, které bývají ručně vázané a je tedy potřeba se o ně náležitě starat. Čištění perských koberců Wismont-cisteni probíhá opravdu velmi opatrně.

perský koberec

Čištění perského koberce

Jak tedy takový koberec vyčistit? Je důležité se řídit tím, že se nesmí skvrnu nebo jinak znečištění koberec dřít na sílu. Díky tomu byste tento koberec nenávratně zničili. Stačí pouze na nějaký savý hadřík nastříkat prostředek na skvrny a ťupáním od kraje do středu skvrnu nebo jinou nečistotu, jak kdyby rozpustíte, otřete suchým hadrem a lehce pročistěte čistou https://www.student.cz/hledam-praci/mzdova-kalkulacka vodou a opět utřete na sucho. Pokud se sami na vlastní čištění necítíte máte volbu ještě odborné čistírny, kde vědí, jak si ze znečištěným perským kobercem poradit.