Teleskopické tyče u bazénu vykazují samá pozitiva

Když si pořídíte bazén, a třebaže jen docela levnou https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/491560/lakali-na-levnou-elektrinu-pak-obce-i-skoly-oskubali-padlo-prvni-obvineni.html nadzemní nádrž o průměru čtyři metry, budete k ní potřebovat bazénové příslušenství. Rozhodně se neobejdete bez čerpadla a filtračního okruhu, bez desinfekčních prostředků, testerů vody, dávkovacích plováků bazénové chemie a schůdků. Na čem však můžete výrazně ušetřit, a co také patří do základního příslušenství, je bazénový vysavač.

voda v bazénu

Žádná filtrace vám nezaručí, že odchytí všechny nečistoty z vody, některé vlivem gravitační síly klesnou ke dnu a odtud je nelze odstranit jinak, než opatrným odsáváním.

Bazénové vysavače se prodávají ve třech základních provedeních, a ty se navzájem liší zejména cenou. Je samozřejmě logické, že pokud dáte přednost vysavači plně automatickému, že vám sice usnadní práci a šetří váš čas, ale rozhodně to nebude zadarmo. O něco lépe jsou na tom vysavače poloautomatické, ale my vám můžeme doporučit i ty nejlevnější – ruční.

voda na koupání

Co dokáže ruční vysavač

Ruční bazénový vysavač je vlastně docela jednoduchý nástavec na teleskopickou tyč. Připojíte jej k bazénové filtraci příslušnou hadicí a uvedete filtraci do provozu. A pak už přichází na řadu ta pozitiva:

Odsávání dna za pár korun – to vás určitě bude těšit, protože nástavce nejsou drahé, a i když se pokazí, např. prasknou, není to žádná tragédie, prostě koupíte nástavec nový, nebo jej reklamujete, pokud je ještě v záruce, a reklamace zřejmě nebude trvat dlouho vzhledem k tomu, že to není žádný složitý mechanismus.

Máte přehled o své práci – s ručním vysavačem přesně víte, kde jste vysávali, a kde ne. Pokud svou práci provedete precizně, máte jistotu, že bude bazénové dno důkladně čisté.

Pořádně si zacvičíte – neschází vám náhodou tělesný pohyb? Nesedíte dlouhé hodiny v kanceláři u počítače? Nevykonává za vás obtížnější fyzickou námahu nějaký stroj či mechanismus? Pokud na tyto otázky odpovíte kladně, pak vám ruční vysavač pomůže posílit svalové partie, zlepšit kondici i náladu. Pokud nám nevěříte, vyzkoušejte si to sami na sobě, zda máme pravdu, nebo ne.