Novoroční výzva! Zkuste zhubnout s těmito tipy

Dali jste si na Nový rok předsevzetí, že zhubnete pár kilo, jako už tolikrát předtím? A podařilo se vám to předtím dodržet? Pokud ne, možná to bylo tím, že jste si svou cestu za vysněnou postavou dělali zbytečně složitou. Mnohdy totiž stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel, které vám mohou pomoci a podpořit vaši hubnoucí cestu.

Jezte pomalu

Jednoduchá a snadno splnitelná rada. Jste zvyklí jíst tak rychle, za za pár minut není na talíři ani drobeček? Zkuste zpomalit. Každé sousto pečlivě požvýkejte a teprve potom polkněte. Nejen, že pomalejší jídlo a řádně rozžvýkaná strava bude vhodnější pro vaše trávení, ale také si jídlo mnohem více vychutnáte. A pomalejším jezením budete dříve sytí.

čaj

Začněte pít zelený čaj alespoň dvakrát denně

Zelený čaj je známý svými skvělý účinky na náš organismus a prokazatelně napomáhá při hubnutí. Dokáže nastartovat náš metabolismus, a navíc je to zdravá varianta pitného režimu. Vybírejte si co nejkvalitnější zelený čaj. Má příjemnou neutrální chuť, pokud však budete mít potřebu ho dosladit, dejte si do něj lžičku medu nebo trochu stévie.

cvičení

Hýbejte se několikrát do týdne

Zařaďte do své životosprávy více pohybu. Pohyb je prospěšný pro vaše tělo, napomáhá hubnutí a pomůže vám taky s vašim trávením. Pohyb nemusí být ze začátku vůbec náročný, zařaďte do svého pravidelného režimu procházky, lehké posilování, jógu nebo podobný sport, který pro vás nebude ze začátku příliš náročný. Je tak větší šance, že neztratíte motivaci hned v počátku a dodržíte své předsevzetí o tom, pravidelně se hýbat.

To, zda se vám daří zdravě hubnou, si můžete ověřit pomocí spočítání BMI. BMI neboli body mass index, vám slouží jako jakýsi ukazátor toho, zda je vaše váha zdravá úměrně vaší výšce a věku, nebo jestli naopak nemáte podváhu, nadváhu, či zda se již dokonce nenacházíte v pásmu obezity.